Szukaj
    Jeśli masz jakieś zaoszczędzone pieniądze i chcesz, żeby zaczęły na siebie zarabiać, ale jednocześnie obawiasz się ryzyka, z całą pewnością powinieneś postawić na jeden z dwóch bankowych produktów, które służą temu celowi. Pierwszym z nich jest rachunek oszczędnościowy, drugim zaś, lokata. Oczywiście, są to produkty, które różnią się między sobą i każdy m a swoje wady oraz zalety. Warto więc im się przyjrzeć bliżej, aby wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie finansowe w tym zakresie. Możliwości działania jest oczywiście tutaj bardzo wiele – nie musimy wszak całych pieniędzy wrzucać czy to na lokatę, czy to na konto oszczędnościowe. Zresztą, najlepszym rozwiązaniem, które polecane jest w tym zakresie przez finansistów jest z całą pewnością dywersyfikacja środków. Te bowiem, które będą ulokowane na lokacie, będą na pewien czas zablokowane, ale przyniosą większe zyski. Te zaś, które znajdą swoje miejsce na koncie oszczędnościowym, będą procentować w nieco mniejszym stopniu, ale za to dostęp do nich będzie nieograniczony żadnymi więzami. Jak więc widać, podział środków na lokaty i konto oszczędnościowe jest najlepszym możliwym rozwiązaniem w tym temacie i zdecydowanie warto z niego skorzystać w praktyce działania, aby osiągnąć największe korzyści.

Niezależność mottem promocyjnym spółek doradztwa finansowego

Jeśli jednak kilka spółek powołuje się na te same slogany, a poznamy bliżej ich powiązania kapitałowe, to niezależność w dużym tego słowa znaczeniu traci na wartości. Wyróżnik, który jest wiązany z określonym produktem lub usługą dociera do pamięci petentów przez lata. Nie jeden z nas nie zna skojarzeń typu: Volvo to bezpieczeństwo, Toyota -niezawodność, BMW – radość z jazdy. Obecnie odebranie Volvo pozycji auta super bezpiecznego jest w zasadzie niemożliwe, jednak czy to dowodzi, że np. Toyota nie zapewnia radości z jazdy, a BMW jest mało bezpieczne mimo, że wygodnie się je prowadzi. Wykluczone. Każda z tych marek jest przewodnikiem swojego segmentu, a swoją pozycję tworzy m.in. na skojarzeniach.

W przypadku firm doradztwa finansowego nie ma takich skojarzeń. Trzeba toteż zdawać sobie sprawę, iż firmy te w zdecydowanej większej części są powiązane z pokaźnymi jednostkami finansowymi: Expander z GE Bankiem, Open Finance, Noble Bank i Fiolet z Getin Bankiem, a Xelion z Pekao S.A. W dużym lub małym stopniu może to stwarzać wpływy ze strony posiadacza na zbyt tych a nie innych produktów. Pomimo, iż w ofercie spółki jest 15 banków, doradcy mogą proponować 2-3 jako „najkorzystniejsze” dla petenta. To już jednakże kwestia moralności spółki.

Obszar działalności spółek doradztwa finansowego

W pierwszych latach działalności firmy konsultingu finansowego były wiązane z wsparciem w uzyskaniu kredytu, przeważnie mieszkaniowego. Interesant zamiast spacerować od banku do banku mógł zdać się na podpowiedz doradcy, który w jednym miejscu prezentował mu kilka propozycji.

Dziś zakres usług znacznie się rozszerzył i obejmuje nie tylko pomoc w uzyskaniu kredytu, ale również doradztwo inwestowaniu kapitału. Prócz pożyczek mieszkaniowych powszechne są: gotówkowe, refinansowe, konsolidacyjne. Spółki doradztwa oferują także fundusze inwestycyjne zarówno krajowe jak i liderów światowych jak Franklin Templeton i Merrill Lynch. U doradcy możemy zakupić polisę ubezpieczeniową bądź założyć zwyczajne konto prywatne (Xelion). Pojawiają się też produkty z odrębną nazwą, np. typu karta kredytowa Visa Expander. Xelion, Noble Bank swoją ofertę adresują do bardziej majętnych osób (by stać się ich klientem trzeba mieć 100 000 zł oszczędności) i oferują plany zarządzania kapitałem oparte na paru produktach oszczędnościowo – inwestycyjnych.

Trudny wybór odnośnie karty kredytowej

Jeżeli głowisz się nad wyborem karty kredytowej, mogę Ci zarekomendować rzeczywiście dobrą kartę mBanku. Jej wybrane walory są takie : Łatwość zdobycia . Żeby otrzymać kredytową VISĘ ELECTRON potrzebny jest dochód tylko 500 zł netto. Wypukła VISA CLASSIC, którą na przykład zapłacisz za zakupy w Internecie wymaga wyłącznie 1500 zł dochodu miesięcznego. A jeśli jesteś na studiach albo robisz doktorat – nie musisz posiadać żadnych dochodów! Możesz też przenieść swoją dotychczasową kartę kredytową do mBanku z zachowaniem ograniczenia kredytowego! Bezpieczeństwo. Na karcie może zostać bezpłatnie opublikowane Twoje zdjęcie. Dzięki temu ewentualny rabuś nie zrobi na Twoje konto zakupów w supermarkecie. Dodatkowo możesz sobie wykupić tanie ubezpieczenie od skutków niekompetentnego użycia karty, i ponadto ubezpieczyć się od skutków długotrwałej niezdolności do pracy (nie będziesz wtedy spłacać zadłużenia karty). Długi czas bez odsetek. Na pokrywanie zadłużenia masz aż 24 dni od uzyskania rejestru transakcji. Oznacza to, że możesz mieć nie dłużej niż 54 dni darmowego kredytu! Bez niespodzianek. O każdej porze możesz zweryfikować przez internet swoje saldo zadłużenia, zatem comiesięczne wyszczególnienie transakcji nie będzie dla Ciebie zdziwieniem. Niskie oprocentowanie. Jeżeli nie spłacisz na czas całego długu karty, zostaną liczone niskie odsetki (19%,jeżeli kartę masz dłużej niż pół roku, 22% jeśli krócej). Więcej kart? Potrzebujesz kartę również dla współmałżonka? Bez kłopotu możesz posiadać nawet 3 karty dodatkowe.

Kredytówka

Ewentualność, kiedy na rachunku bankowym pusto, a do wypłaty wciąż trochę dni pozostało, nie należy do najprzyjemniejszych. Czasami pojawiają się zaskakująco nieprzewidziane koszty opróżniające nasz rachunek bankowy, czasem pracodawca spóźni się o kilka dni z przelaniem wypłaty. Karta kredytowa uwalnia nas od takich sytuacji, ponieważ uiszczać należności możemy niezależnie od tego ,czy w danej sekundzie mamy fundusze, czy też nie. Za nasze wydatki uiszcza należność bank. Raz na miesiąc przesyła do nas wykaz transakcji i od tego momentu mamy (w zależności od banku) 2 do 4 tygodni na spłacenie zobowiązania w części lub całości. Jeśli spłacimy całe saldo zadłużenia – nie będą liczone procenty . W taki sposób zamiast wstrzymywać wydatki do ostatniego możesz już teraz wydawać przeszłomiesięczną wypłatę! Pilnuj się jednak. Nad plastikowym pieniądzem gorzej zapanować niż nad brzęczącą monetą, a sposobność wydawania pieniędzy, które się niedługo będzie posiadać jest ogromną pokusą dla większości ludzi.

Więc każdorazowo zastanawiaj się, czy przedmiot który nabywasz płacąc kartą jest Ci rzeczywiście potrzebna, oraz czy Cię na nią stać. Zawsze bądź na bieżąco z saldem długu swojej karty. Wybierz ofertę banku, który umożliwia Ci aktualną kontrolę nad Twoimi wydatkami. Staraj się regulować całość zadłużenia, by ustrzec się płacenia procentów. Nie zapominaj o tym, iż procenty od niespłaconej części zadłużenia będą naliczane od daty transakcji, a nie od terminu płatności. Spłacaj kartę terminowo. Za spóźnienie spłaty większość banków nalicza duże opłaty karne.

Propozycje doradców telefonicznych

Moim zdaniem, zwyczajny doradca telefoniczny jest wysoce otrzaskany w propozycji swego banku od przeciętnej „panienki z okienka”.

Nie będziesz płacić w każdym miesiącu za prowadzenie salda, bilingi bankowe czy wykaz transakcji na kartach. Dojście do historii rejestru na rachunku dysponujesz w każdej chwili z własnego komputera. A do tego, zgodnie z obecnie aktualnym przepisem bankowym, potwierdzenie transakcji wydrukowane z serwisu banku jest bardzo ważne, i nie żąda podpisu ani pieczęci banku. Sam już kilka razy prezentowałem takie potwierdzenia i zawsze były zezwalanie.

Wykazy wysyłane przez net są pewne. Przelewy domagają się formalnej zgody przy użyciu tokena, rejestru plików jednokrotnych lub haseł wysłanego za pomocą sms na Twój telefon komórkowy. Dzięki temu, Twoje pieniądze są bezpieczne, nawet w momencie włamania się hakerów na Twój laptop.

Moim skromnym zdaniem, przyszłe losy należy do bankowości internetowej. Nikt mnie już nie namówi na spontaniczną odwiedziny w filii jakiegokolwiek banku zwykłego. Wolę wygodny pufę w swoim mieszkaniu.

swiat finansow ekonomia tematyki gdzie wziac kredyt hipoteczny walory kredytu kalkulacja oprocentowania zalety i wady kredytu hipotecznego zmniejszenie rat e 2 ekonomia tematyki e 2 umowa kredytu hipotecznego niedogodnosci stopy procentowej kaucja we frankach zabezpieczenie i terminy kredytu wklad hipoteczny e 3 ekonomia tematyki e 3 pomysl na biznes pracownik czescia organizacji wymiana waluty w kantorach wysokosc i rola podatkow edukacja biznesowo ekonomiczna e 4 ekonomia tematyki e 4 uczestnictwo w targach pracy media o tematyce biznesowej kredyt na mieszkanie kiedy bank udzieli nam kredytu hipotecznego niezbedna pozyczka e 5 ekonomia tematyki e 5 modny nowy samochod jaki kredyt wybrac porady kredytowe kredyt od reki potrzebna pomoc e 6 ekonomia tematyki e 6 kredyty na swiecie kredyty bankowe 1 stycznia czyli kac nie tylko alkoholowy gpw esencja kapitalizmu wesele pod katem ekonomii e 7 ekonomia tematyki e 7 wakacje i ekonomia czyli o kosztach wakacji ekonomiczne podejscie do wydatkow i przychodow konflikt pomiedzy wspolnikami jak go uniknac wojna w kontekscie ekonomicznym sylwester pod katem ekonomii e 8 ekonomia tematyki e 8 reklama coraz bardziej bezczelna czym sa renty hipoteczne praca na czarno czyli koszmar fiskusa organizowanie wiekszej gotowki ekonomika przedsiebiorstw pomocna w biznesie e 9 ekonomia tematyki e 9 prawa autorskie w filmach i ekonomia sterowanie ryzykiem kredytowym logistyka w przedsiebiorstwie kredyty polskie dobro narodowe krotka rzecz o oszczedzaniu pieniedzy e 10 ekonomia tematyki e 10 koszty zwiazane z logistyka w przedsiebiorstwie finanse rodzinne finanse osobiste gospodarowanie budzetem wielka rola jaka ogrywa pieniadz globalny e 11 ekonomia tematyki e 11 niezaleznosc mottem promocyjnym spolek doradztwa finansowego obszar dzialalnosci spolek doradztwa finansowego trudny wybor odnosnie karty kredytowej kredytowka propozycje doradcow telefonicznych e 12 ekonomia tematyki e 12 transakcje elektroniczne kredyt hipoteczny splaty stale czy malejace na co zdecydowac sie w kredycie zasada ograniczonego zaufania e 13 ekonomia tematyki e 13 specjalisci od doradztwa kredytowego czy warto oszczedzac na rachunkach telefonicznych planujemy budzet wlasny jak poradzic sobie z zakupami pod wplywem emocji zbedne wydatki e 14 ekonomia tematyki e 14 kontroluj wydawanie energiczne bilans wszystko tobie pokaze zacznij miec pod kontrola swoje finanse struktura wydatkow i przychodow kapital odkladaj przemyslanie e 15 ekonomia tematyki e 15 budzet domowy kontrolujemy ekonomia nauka spoleczna czy scisla studia decyzja o charakterze ekonomicznym jakie studia wybrac ekonomia interesuje wszystkich e 16 ekonomia tematyki e 16 kazdy jest biznesmenem gdzie inwestowac biznes bez planu jest ryzykiem kiedy warto korzystac z kredytow ekonomiczne zarzadzanie finansami firmy e 17 ekonomia tematyki e 17 grunt to oszczedzanie wiedza o finansach a formy inwestowania koniecznosc dofinansowania czym powinien cechowac sie doradca finansowy zakladanie firmy przez bezrobotnych e 18 ekonomia tematyki e 18 ekonomia domowa spelnij marzenia oplaty za bankomat plany finansowe dla firmy zadbaj o swoje pieniadze e 19 ekonomia tematyki e 19 wspolpraca z kims sprzedaz tanich produktow najwazniejszy jest pomysl jak zmniejszyc koszty dzialania przedsiebiorstwa zdecyduj sie na kredyt e 20 ekonomia tematyki e 20 czym jest sprawozdanie finansowe ekonomiczne zycie na wsi odkladanie pieniedzy na koncie konto na szkole ekonomiczna firma