Szukaj
    Jeśli masz jakieś zaoszczędzone pieniądze i chcesz, żeby zaczęły na siebie zarabiać, ale jednocześnie obawiasz się ryzyka, z całą pewnością powinieneś postawić na jeden z dwóch bankowych produktów, które służą temu celowi. Pierwszym z nich jest rachunek oszczędnościowy, drugim zaś, lokata. Oczywiście, są to produkty, które różnią się między sobą i każdy m a swoje wady oraz zalety. Warto więc im się przyjrzeć bliżej, aby wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie finansowe w tym zakresie. Możliwości działania jest oczywiście tutaj bardzo wiele – nie musimy wszak całych pieniędzy wrzucać czy to na lokatę, czy to na konto oszczędnościowe. Zresztą, najlepszym rozwiązaniem, które polecane jest w tym zakresie przez finansistów jest z całą pewnością dywersyfikacja środków. Te bowiem, które będą ulokowane na lokacie, będą na pewien czas zablokowane, ale przyniosą większe zyski. Te zaś, które znajdą swoje miejsce na koncie oszczędnościowym, będą procentować w nieco mniejszym stopniu, ale za to dostęp do nich będzie nieograniczony żadnymi więzami. Jak więc widać, podział środków na lokaty i konto oszczędnościowe jest najlepszym możliwym rozwiązaniem w tym temacie i zdecydowanie warto z niego skorzystać w praktyce działania, aby osiągnąć największe korzyści.

Transakcje elektroniczne

Jedną z wielu rzeczy, które w największym stopniu trafiają w mój gust w XXI wieku to właśnie bankowość elektroniczna. I to elektroniczna radykalnie, albowiem dwa lata wstecz zamknąłem konto w zwykłym banku i przerzuciłem się definitywnie na jeden z banków globalnej sieci. Szczerze propaguje tego typu etap w przyszłość, dlatego że pożytek z niego płynące są bezsprzeczne:

Banki internetowe ze względu brak szablonowych placówek ponoszą dużo mniejsze koszty. Za pomocą tego środki pieniężne na koncie są w większości wypadków o wiele lepiej oprocentowane aniżeli w bankach szablonowych, a debety tańsze.

Przekazy pieniężne są darmowe lub wymownie ekonomiczne względem tych przeprowadzanych „w okienku”. Do tego, nie potrzeba wystawać w szeregu, wśród zgrai chrychających bądź pchających się osób.

Całościowo załatwisz nie wychodząc się z domu. Porozumienie o prowadzenie rachunku otrzymasz listem elektronicznym i odeślesz ją do banku po podpisaniu, bądź też zostanie ona przekazana przy użyciu firmy kurierskiej. Również ograniczenie kredytowe ustalisz z swojego fotela – zwrócenie się o pożyczkę wykonasz za pośrednictwem komputera, a w celu podpisania pisma odwiedzi Cię reprezentant banku.

Kredyt hipoteczny

Pamiętaj, że do czasu wpisu hipoteki do księgi wieczystej Bank będzie potrzebował gwarancji w postaci dodatkowego ubezpieczenia. Będziesz je płacić co miesiąc, lub raz do roku, do czasu wpisu hipoteki. Bank zwróci Ci pieniądze za niewykorzystany czas. Ubezpieczenie brakującego kapitału własnego. Jeśli chcesz opłacić pożyczką większą część ceny posesji (ponad 80%), większość banków zażyczy sobie ubezpieczenia brakującego kapitału własnego. Opłaty. Nie zapominaj o tym, iż nawet biorąc kredyt na 100% ceny posesji czeka Cię wydatek w gotówce na: prowizje bankową, ubezpieczenie brakującego wkładu własnego, ubezpieczenie brakującej hipoteki, taksę notarialną, opodatkowanie od czynności cywilnoprawnych. Kupując spółdzielcze własnościowe prawo do mieszkania będziesz musiał kupić też członkostwo w spółdzielni mieszkaniowej. Do tego, jeśli kupisz mieszkanie na rynku wtórnym, to przy podpisywaniu umowy przedwstępnej zapłacisz zadatek poprzedniemu właścicielowi. Dlatego pamiętaj o tym, iż nawet kredyt na 100% wartości lokalu to koszt ładnych paru tysięcy złotych.

Spłaty stałe czy malejące

Ogólny koszt pożyczki w ratach malejących jest niższy. Jednak przez połowę okresu spłaty kredytu rata jest wyższa, niż w przypadku kredytu w ratach równych. Więc, jeśli bardzo ważna jest dla Ciebie niska rata – wybierz pożyczkę w ratach równych.

Przez jaki okres chcesz spłacać hipotekę?

Pamiętaj, iż im dłużej będziesz spłacać, tym rata będzie niższa. Jednakże zapłacisz wtedy więcej procentów, zatem całkowity koszt pożyczki będzie wyższy. Jeśli stać cię na płacenie wyższych rat – wybierz krótszy okres spłacania pożyczki. Prowizje od przyznania pożyczki pobierane przez przeróżne banki są rozmaite. W wybranych jest możliwość negocjacji wysokości prowizji, lub jej skredytowania (doliczenia do kwoty pożyczki – nie płacisz wtedy marży gotówką, lecz spłacasz ją w ratach wraz z kredytem).

Wycena posesji

Bank zazwyczaj chce obejrzeć nieruchomość przed przyznaniem pożyczki. Niektóre banki robią to za darmo, inne wymagają kosztorysu przez specjalistę koszt paręset złotych.

Na co zdecydować się w kredycie

Zamieszkać gdzieś należy – wie o tym każdy. Jednak nie każdy ma już swoje lokum, a koszt wynajmu mieszkanka jest dość spory. Ponieważ jednak oprocentowanie pożyczek maleje, dużo więcej ludzi zastanawia się, czy zamiast wpłacać co miesiąc paręset złotych najemcy, nie lepiej będzie przeznaczyć podobną kwotę na spłatę swojego lokum. Jest to jak najbardziej realne. Jednak wybierając ofertę określonego banku, należy uzmysłowić sobie trochę spraw i odpowiedzieć na kilka pytań.

Hipoteka w pln, czy w euro?

Pożyczki walutowe są niżej oprocentowane, dlatego większa część kredytów hipotecznych jest udzielanych właśnie we frankach szwajcarskich, uważanych za jednostkę monetarną względnie stałą. Pamiętaj jednakże, iż wciąż istnieje ryzyko kursowe – jeśli waluta będzie droga w stosunku do złotówki, rata miesięczna, którą będziesz spłacać wzrośnie. Twoja zdolność kredytowa. Miej na uwadze ,żeby zostawić w domowym budżecie margines bezpieczeństwa na nieoczekiwane wydatki. Ceny opłat, ubrań, żywności i kredytu nie powinny sumować się do 100%, gdyż wtedy nawet poważniejsza dolegliwość czy usterka sprzętu gospodarstwa domowego bardzo naruszy Twoją kieszeń.

Zasada ograniczonego zaufania

Konsultant pewnie nam pomoże, ale najlepiej będziemy czuć się mając własną orientację finansową. Dzięki niej będziemy mogli częściej dokonać tego samego, a nawet lepszego wyboru. Jeżeli komuś uwierzysz, nie zawsze wyjdziesz na swoje. Nie insynuuję w żaden sposób, iż konsultant Cię oszuka. On normalnie realizuje swoją pracę. Może mu się nie chcieć wybierać spomiędzy kilkunastu propozycji banków. Pójdzie na skróty. Wszak to nie jego inwestycje, tylko Twoje. Pewne jest, że liczą się warunki pożyczki a nie ładny uśmieszek pana doradcy.

Korporacje konsultingu kredytowego są jako źródło cennych, wyjątkowych informacji, które mogą mieć decydujące znaczenie dla naszego wyboru, a dotyczą np. obniżenia marży, promocji oprocentowania, możliwości prolongaty spłat na 2 miesiące od przyznania pożyczki itp.

Sam zetknąłem się nieraz z niezbyt dużą wiedzą oraz kompetencją pracowników placówek finansowych, więc wiem co piszę. Oni nie respektują jak ktoś zadaje za dużo pytań, a jak już wie więcej niż oni i umie wprawić ich w skrępowanie, wówczas prędko wpadają w irytację.

Trzeba kochać swoją pracę i mieć predyspozycje do tego co się robi. Nie każdy może być dentystą czy mechanikiem. Nie każdy powinien być doradcą finansowym. Jeden realizuje minimum obowiązków, drugi wczuwa się w sytuację klienta i chce możliwie najlepiej pomóc. Nigdy nie wiesz na kogo trafisz. Jeżeli ktoś został doradcą skuszony wizją dużych zarobków, a nie lubi swojej pracy, nie przewiduję mu sukcesów. O losie klientów nawet nie nadmienię.

swiat finansow ekonomia tematyki gdzie wziac kredyt hipoteczny walory kredytu kalkulacja oprocentowania zalety i wady kredytu hipotecznego zmniejszenie rat e 2 ekonomia tematyki e 2 umowa kredytu hipotecznego niedogodnosci stopy procentowej kaucja we frankach zabezpieczenie i terminy kredytu wklad hipoteczny e 3 ekonomia tematyki e 3 pomysl na biznes pracownik czescia organizacji wymiana waluty w kantorach wysokosc i rola podatkow edukacja biznesowo ekonomiczna e 4 ekonomia tematyki e 4 uczestnictwo w targach pracy media o tematyce biznesowej kredyt na mieszkanie kiedy bank udzieli nam kredytu hipotecznego niezbedna pozyczka e 5 ekonomia tematyki e 5 modny nowy samochod jaki kredyt wybrac porady kredytowe kredyt od reki potrzebna pomoc e 6 ekonomia tematyki e 6 kredyty na swiecie kredyty bankowe 1 stycznia czyli kac nie tylko alkoholowy gpw esencja kapitalizmu wesele pod katem ekonomii e 7 ekonomia tematyki e 7 wakacje i ekonomia czyli o kosztach wakacji ekonomiczne podejscie do wydatkow i przychodow konflikt pomiedzy wspolnikami jak go uniknac wojna w kontekscie ekonomicznym sylwester pod katem ekonomii e 8 ekonomia tematyki e 8 reklama coraz bardziej bezczelna czym sa renty hipoteczne praca na czarno czyli koszmar fiskusa organizowanie wiekszej gotowki ekonomika przedsiebiorstw pomocna w biznesie e 9 ekonomia tematyki e 9 prawa autorskie w filmach i ekonomia sterowanie ryzykiem kredytowym logistyka w przedsiebiorstwie kredyty polskie dobro narodowe krotka rzecz o oszczedzaniu pieniedzy e 10 ekonomia tematyki e 10 koszty zwiazane z logistyka w przedsiebiorstwie finanse rodzinne finanse osobiste gospodarowanie budzetem wielka rola jaka ogrywa pieniadz globalny e 11 ekonomia tematyki e 11 niezaleznosc mottem promocyjnym spolek doradztwa finansowego obszar dzialalnosci spolek doradztwa finansowego trudny wybor odnosnie karty kredytowej kredytowka propozycje doradcow telefonicznych e 12 ekonomia tematyki e 12 transakcje elektroniczne kredyt hipoteczny splaty stale czy malejace na co zdecydowac sie w kredycie zasada ograniczonego zaufania e 13 ekonomia tematyki e 13 specjalisci od doradztwa kredytowego czy warto oszczedzac na rachunkach telefonicznych planujemy budzet wlasny jak poradzic sobie z zakupami pod wplywem emocji zbedne wydatki e 14 ekonomia tematyki e 14 kontroluj wydawanie energiczne bilans wszystko tobie pokaze zacznij miec pod kontrola swoje finanse struktura wydatkow i przychodow kapital odkladaj przemyslanie e 15 ekonomia tematyki e 15 budzet domowy kontrolujemy ekonomia nauka spoleczna czy scisla studia decyzja o charakterze ekonomicznym jakie studia wybrac ekonomia interesuje wszystkich e 16 ekonomia tematyki e 16 kazdy jest biznesmenem gdzie inwestowac biznes bez planu jest ryzykiem kiedy warto korzystac z kredytow ekonomiczne zarzadzanie finansami firmy e 17 ekonomia tematyki e 17 grunt to oszczedzanie wiedza o finansach a formy inwestowania koniecznosc dofinansowania czym powinien cechowac sie doradca finansowy zakladanie firmy przez bezrobotnych e 18 ekonomia tematyki e 18 ekonomia domowa spelnij marzenia oplaty za bankomat plany finansowe dla firmy zadbaj o swoje pieniadze e 19 ekonomia tematyki e 19 wspolpraca z kims sprzedaz tanich produktow najwazniejszy jest pomysl jak zmniejszyc koszty dzialania przedsiebiorstwa zdecyduj sie na kredyt e 20 ekonomia tematyki e 20 czym jest sprawozdanie finansowe ekonomiczne zycie na wsi odkladanie pieniedzy na koncie konto na szkole ekonomiczna firma