Szukaj
    Jeśli masz jakieś zaoszczędzone pieniądze i chcesz, żeby zaczęły na siebie zarabiać, ale jednocześnie obawiasz się ryzyka, z całą pewnością powinieneś postawić na jeden z dwóch bankowych produktów, które służą temu celowi. Pierwszym z nich jest rachunek oszczędnościowy, drugim zaś, lokata. Oczywiście, są to produkty, które różnią się między sobą i każdy m a swoje wady oraz zalety. Warto więc im się przyjrzeć bliżej, aby wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie finansowe w tym zakresie. Możliwości działania jest oczywiście tutaj bardzo wiele – nie musimy wszak całych pieniędzy wrzucać czy to na lokatę, czy to na konto oszczędnościowe. Zresztą, najlepszym rozwiązaniem, które polecane jest w tym zakresie przez finansistów jest z całą pewnością dywersyfikacja środków. Te bowiem, które będą ulokowane na lokacie, będą na pewien czas zablokowane, ale przyniosą większe zyski. Te zaś, które znajdą swoje miejsce na koncie oszczędnościowym, będą procentować w nieco mniejszym stopniu, ale za to dostęp do nich będzie nieograniczony żadnymi więzami. Jak więc widać, podział środków na lokaty i konto oszczędnościowe jest najlepszym możliwym rozwiązaniem w tym temacie i zdecydowanie warto z niego skorzystać w praktyce działania, aby osiągnąć największe korzyści.

Archive for the ‘tematyki’ Category

Specjaliści od doradztwa kredytowego

Specjaliści od doradztwa kredytowego jak Expander czy Home Broker pomagają swoim interesantom w uzyskiwaniu pożyczki bądź opłacalnym ulokowaniu kapitału. To ich misja i wywiązują się z niej bardzo dobrze. Czy jednak satysfakcjonują całkowicie potrzeby każdego?

Najważniejszy jest inwestor

W zależności od tego, do której korporacji konsultingu kredytowego się wybierzemy, nasze zadowolenie w dużym znaczeniu zależy od tego jak zostaniemy obsłużeni. Kompetentna obsługa przekonuje klientów do polecania firmy przyjaciołom. Co interesujące, doradca dzięki swojemu profesjonalnemu podejściu i wczuciu się w sytuację interesanta może nas nakłonić do swojej propozycji, która po skrupulatnym przyrównaniu z konkurencją może stać się trochę mniej korzystna. To potwierdza jak wiele zależy od elementu ludzkiego.

Czy warto oszczędzać na rachunkach telefonicznych

Pewnie, jak większa ilość Polaków, wyposażony jesteś w telefon stacjonarny. Pewnie, jak większa ilość Polaków, płacisz co miesiąc duże faktury za telefonowanie. Ale jednak, czy zdajesz sobie sprawę, że faktury mogą być sporo niższe bez ucinania czasu pogaduszek?

Aby obniżyć swój rachunek telefoniczny musisz przede wszystkim prześledzić własny billing, czyli szczegółowy opis rozmów. Jeśli go nie posiadasz – złóż zamówienie u własnego operatora, czasami trzeba wnieść niewielką opłatę by być posiadaczem wielu ciekawych informacji. Natomiast jeśli jednak nie chcesz zamawiać billingu, musisz notować godzinę i czas każdej rozmowy z notatką, czy jest to miejscowa, międzymiastowa, czy konwersacja z telefonem komórkowym.

Po zdobyciu billingu lub zapisywaniu przez pewien czas czasów rozmów, zrób podsumowanie.

Wiesz już, ile czasu rozmawiasz co miesiąc, jakich telefonów prowadzisz najwięcej i w jakich porach dnia i tygodnia ma to miejsce. Najwyższy czas więc wyszukanie alternatywnego operatora telefonicznego.

Lata, gdy był tyko jeden, monopolista dostarczyciel usług telekomunikacyjnych odeszły na szczęście do przeszłości i oferta operatorów jest mocno większa. Nie ma jednak jednego, wybijającego operatora i uzależnionego od Twoich potrzeb optymalne mogą okazać się całkiem różne rozwiązania.

Planujemy budżet własny

Niemal każdej doby dokonując przeróżnych zakupów i regulując rachunki wydajesz pieniądze. Pieniądze „znikają” w błyskawicznym tempie, a spora część z nas zadaje sobie pytanie: czy to możliwe, że wydałem aż tyle? Jednak już sam fakt zapisania całości wydatków może uczynić, iż pomyślisz nad każdym wydatkiem. Może uda się zmniejszyć wydawanie pieniędzy.

Fundusz domowy to wykaz zaplanowanych zarobków oraz strat. Regularne planowanie jak również analiza budżetu pozwoli Ci na nadzorowanie stanu Twoich pieniędzy. Prawdopodobnie uda się ograniczyć niepotrzebne wydatki jak również oszczędzić jakąś kwotę. Jaką metodą wykonać takie rozliczenie? Podaj sumę Twoich miesięcznych dochodów mając na uwadze pensję (emeryturę lub rentę), odsetki z lokat terminowych i zyski z wszelkich innych źródeł.

W najbliższym miesiącu postaraj się odnotować wszystkie wydatki:

– Sporządź wykaz stałych comiesięcznych opłat (m. in. czynsz, opłaty za prąd, ogrzewanie, telefon, gaz, raty kredytów, składki ubezpieczeniowe, bilety miesięczne)
– Dodaj dokładny spis sum, które wydajesz na żywność, ubrania, środki czystości, kosmetyki, benzynę, gazety, książki, bilety do kina
– Miej na uwadze wydatki wyjątkowe, jak zakup mebli, upominków świątecznych, wydatki związane z jubileuszami rodzinnymi, urlopem, naprawami samochodu

Przyjrzyj się bacznie opracowanemu wykazowi. Które wydatki są naprawdę potrzebne, a które możemy zredukować? Uzbierane pieniądze posłużą w nieplanowanej potrzebie bądź będą dla Ciebie „zarabiały” na lokacie bankowej, czy w funduszach inwestycyjnych. Nadzorowanie budżetu i przygotowanie spisu wymaga nieco pracy i czasu. Ale w rezultacie może stać się korzystne.

Jak poradzić sobie z zakupami pod wpływem emocji

Brian Tracy, znany na całym świecie mówca zachęcający, przedstawia bardzo proste rozwiązanie na przeciwdziałanie impulsywnym wydatkom: jeśli nęci Cię do wydania większej sumy pieniędzy na rzecz którą, bardzo chcesz mieć już teraz, odłóż ten zakup na 30 dni. W sporej większości wypadków, po skończeniu się tego okresu nie będziesz już miał ochoty posiadania danego przedmiotu, ponieważ… zdasz sobie sprawę z tego, iż bardzo dobrze sobie bez niej radzisz. Bardzo prosta wskazówka, a ustrzegła mnie przed… kupnem kolejnej komórki.

Podejmij decyzję zatem już w tym momencie, iż od dzisiaj przed każdym znaczącym zakupem zadasz odpowiednie pytania i zastosujesz wskazówkę Briana. Jestem pewny, iż dzięki tej banalnej, jednak rzadko używanej metodzie, oszczędzisz po dłuższym okresie dużo pieniędzy.

Zbędne wydatki

Dużo razy nie zadałem właściwych pytań i wylądowałem z cudeńkiem, którym znużyłem się już po paru dniach. Z punktu widzenia mogę oświadczyć, iż moim najgłupszym wydatkiem był aparat telefoniczny, zakupiony wtenczas za blisko trzy tysiące złotych. Czym się sugerowałem? Myślałem zwyczajnie, iż fajnie mieć nowoczesną komórkę, kamerę, notebooka, odtwarzacz mp3, odtwarzacz filmów, nawigację, konsolkę do grania, radio, dyktafon i jeszcze kilka innych bzdetów w jednym urządzeniu. Okazało się tymczasem, iż… praktycznie wcale nie używam tej wygody! Komórka leży tylko na półce i korzystam z niego jedynie do dzwonienia i smsowania, a resztę wygód zapewniają mi inne rzeczy jak też urządzenia, które już wcześniej były w moim posiadaniu.

Zdumiewający jest fakt, że gdybym bardziej pomyślał i nie działał impulsywnie, kupiłbym komórkę za 400-500 złotych, a resztę pieniędzy spożytkował na coś konstruktywnego, np. dołożył do budżetu na nieoczekiwane okazje lub kupił za to jednostki funduszu inwestycyjnego.

swiat finansow ekonomia tematyki gdzie wziac kredyt hipoteczny walory kredytu kalkulacja oprocentowania zalety i wady kredytu hipotecznego zmniejszenie rat e 2 ekonomia tematyki e 2 umowa kredytu hipotecznego niedogodnosci stopy procentowej kaucja we frankach zabezpieczenie i terminy kredytu wklad hipoteczny e 3 ekonomia tematyki e 3 pomysl na biznes pracownik czescia organizacji wymiana waluty w kantorach wysokosc i rola podatkow edukacja biznesowo ekonomiczna e 4 ekonomia tematyki e 4 uczestnictwo w targach pracy media o tematyce biznesowej kredyt na mieszkanie kiedy bank udzieli nam kredytu hipotecznego niezbedna pozyczka e 5 ekonomia tematyki e 5 modny nowy samochod jaki kredyt wybrac porady kredytowe kredyt od reki potrzebna pomoc e 6 ekonomia tematyki e 6 kredyty na swiecie kredyty bankowe 1 stycznia czyli kac nie tylko alkoholowy gpw esencja kapitalizmu wesele pod katem ekonomii e 7 ekonomia tematyki e 7 wakacje i ekonomia czyli o kosztach wakacji ekonomiczne podejscie do wydatkow i przychodow konflikt pomiedzy wspolnikami jak go uniknac wojna w kontekscie ekonomicznym sylwester pod katem ekonomii e 8 ekonomia tematyki e 8 reklama coraz bardziej bezczelna czym sa renty hipoteczne praca na czarno czyli koszmar fiskusa organizowanie wiekszej gotowki ekonomika przedsiebiorstw pomocna w biznesie e 9 ekonomia tematyki e 9 prawa autorskie w filmach i ekonomia sterowanie ryzykiem kredytowym logistyka w przedsiebiorstwie kredyty polskie dobro narodowe krotka rzecz o oszczedzaniu pieniedzy e 10 ekonomia tematyki e 10 koszty zwiazane z logistyka w przedsiebiorstwie finanse rodzinne finanse osobiste gospodarowanie budzetem wielka rola jaka ogrywa pieniadz globalny e 11 ekonomia tematyki e 11 niezaleznosc mottem promocyjnym spolek doradztwa finansowego obszar dzialalnosci spolek doradztwa finansowego trudny wybor odnosnie karty kredytowej kredytowka propozycje doradcow telefonicznych e 12 ekonomia tematyki e 12 transakcje elektroniczne kredyt hipoteczny splaty stale czy malejace na co zdecydowac sie w kredycie zasada ograniczonego zaufania e 13 ekonomia tematyki e 13 specjalisci od doradztwa kredytowego czy warto oszczedzac na rachunkach telefonicznych planujemy budzet wlasny jak poradzic sobie z zakupami pod wplywem emocji zbedne wydatki e 14 ekonomia tematyki e 14 kontroluj wydawanie energiczne bilans wszystko tobie pokaze zacznij miec pod kontrola swoje finanse struktura wydatkow i przychodow kapital odkladaj przemyslanie e 15 ekonomia tematyki e 15 budzet domowy kontrolujemy ekonomia nauka spoleczna czy scisla studia decyzja o charakterze ekonomicznym jakie studia wybrac ekonomia interesuje wszystkich e 16 ekonomia tematyki e 16 kazdy jest biznesmenem gdzie inwestowac biznes bez planu jest ryzykiem kiedy warto korzystac z kredytow ekonomiczne zarzadzanie finansami firmy e 17 ekonomia tematyki e 17 grunt to oszczedzanie wiedza o finansach a formy inwestowania koniecznosc dofinansowania czym powinien cechowac sie doradca finansowy zakladanie firmy przez bezrobotnych e 18 ekonomia tematyki e 18 ekonomia domowa spelnij marzenia oplaty za bankomat plany finansowe dla firmy zadbaj o swoje pieniadze e 19 ekonomia tematyki e 19 wspolpraca z kims sprzedaz tanich produktow najwazniejszy jest pomysl jak zmniejszyc koszty dzialania przedsiebiorstwa zdecyduj sie na kredyt e 20 ekonomia tematyki e 20 czym jest sprawozdanie finansowe ekonomiczne zycie na wsi odkladanie pieniedzy na koncie konto na szkole ekonomiczna firma