Szukaj
    Jeśli masz jakieś zaoszczędzone pieniądze i chcesz, żeby zaczęły na siebie zarabiać, ale jednocześnie obawiasz się ryzyka, z całą pewnością powinieneś postawić na jeden z dwóch bankowych produktów, które służą temu celowi. Pierwszym z nich jest rachunek oszczędnościowy, drugim zaś, lokata. Oczywiście, są to produkty, które różnią się między sobą i każdy m a swoje wady oraz zalety. Warto więc im się przyjrzeć bliżej, aby wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie finansowe w tym zakresie. Możliwości działania jest oczywiście tutaj bardzo wiele – nie musimy wszak całych pieniędzy wrzucać czy to na lokatę, czy to na konto oszczędnościowe. Zresztą, najlepszym rozwiązaniem, które polecane jest w tym zakresie przez finansistów jest z całą pewnością dywersyfikacja środków. Te bowiem, które będą ulokowane na lokacie, będą na pewien czas zablokowane, ale przyniosą większe zyski. Te zaś, które znajdą swoje miejsce na koncie oszczędnościowym, będą procentować w nieco mniejszym stopniu, ale za to dostęp do nich będzie nieograniczony żadnymi więzami. Jak więc widać, podział środków na lokaty i konto oszczędnościowe jest najlepszym możliwym rozwiązaniem w tym temacie i zdecydowanie warto z niego skorzystać w praktyce działania, aby osiągnąć największe korzyści. www.stolarnianowakowscy.pl

Archive for the ‘tematyki’ Category

Budżet domowy kontrolujemy

Ostatnie dni roku to idealny czas na przygotowywanie rodzinnego budżetu. Jeśli wytrwale będziesz się trzymać jego założeń, masz szansę okiełznać wydatki, a wręcz przyoszczędzić co miesiąc konkretną sumkę.

Zakupujesz tylko potrzebne rzeczy, a i tak wydaje się, że nie starcza Ci do pierwszego? Nie ma co narzekać na niską pensję, bierz sprawy w swoje ręce. Także przy małych wynagrodzeniach jesteś w stanie, nie tylko tak rozplanować budżet, żeby zakupy nie były większe od wynagrodzenia, ale też coś zaoszczędzić. Warunek jest tylko jeden – masz kontrolować domowe finanse.

Porządkowanie portfela

Portfelem rządź tak jak prezes przedsiębiorstwa kapitałem swojej firmy. Czas zacząć konstruowanie domowego budżetu? Na początek od wydatków z poprzedniego miesiąca. Sprawdź krok po kroku, na co wydały się pieniądze w zeszłym miesiącu. Napisz w notatniku, ile wyniosły Cię opłaty stałe (rachunki, spłata raty), jak wiele nieplanowane wydatki (np. naprawa samochodu czy koszty naprawy sprzętu agd), a ile konieczne (np. paliwo, jedzenie, artykuły do higieny). Zobaczysz, samo opisanie wydatków uświadomi Ci, jak zarządzasz swoimi przychodami, co pochłania najwięcej funduszy i co należało by zmienić.

Planowanie budżetu krok po kroku

Zaczynamy od zapisania wszystkich przychodów oraz przygotowania listy wydatków, planujesz w najbliższym miesiącu. Pierwsza rubryka w spisie wydatków to koszty stałe, czyli np. czynsz, Internet, ogrzewanie, a także bilety. Oblicz, ile w sumie daje to kasy. Pozostałe wydatki do nich dopasuj. Gdy stwierdzisz, że kupujesz zbyt dużo, zastanów się, na co najwięcej.

Ekonomia nauka społeczna czy ścisła

Naturalnie, rozróżnienie pomiędzy naukami społecznymi oraz ścisłymi jest dość umowne, ale biorąc pod uwagę dość szerokie spektrum zainteresowań ekonomii, niektórzy zastanawiają się, do której z tych dwóch kategorii należałoby ją zaliczyć. Wydaje się, że to spór dość jałowy, bo za jednym i drugim rozwiązaniem przemawia wiele argumentów. Przedmiot badań i rozważań ekonomii to nie tylko biznes i finanse, chociaż takie jest najpopularniejsze skojarzenie u większości zwykłych ludzi.

Jest ono jednak niezmiernym uproszczeniem, które nie oddaje całej złożoności tej dziedziny naukowej. Nauka ta bada oraz opisuje zarówno sam proces produkcji i dystrybucji rozmaitych dóbr, jak również zagadnienia związane z ich konsumpcją. Od razu widać, że jest to bardzo szeroki zakres zainteresowań. Ekonomia jest przy tym nauką korzystającą z dorobku wielu innych dziedzin nauki, takich jak chociażby socjologia, psychologia, a przede wszystkim matematyka, która w ekonomii znalazła bardzo praktyczne zastosowania.

Studia decyzja o charakterze ekonomicznym

Bez podstaw wiedzy o finansach tak naprawdę nie da się bezpiecznie funkcjonować w dzisiejszym świecie. Nie ma bowiem takiej sfery ludzkiej aktywności (poza działaniami czysto bezinteresownymi i o charakterze uczuciowym, chociaż i tutaj niektórzy zgłosiliby pewnie zastrzeżenia), w którą nie wkroczyłaby ekonomia, wraz ze wszystkimi swoimi zawiłościami.

Orientacja w prawidłowościach rządzących ekonomią i finansami to dziś bezcenny kapitał, więc całkowicie zrozumiałe jest, że tak wiele osób decyduje się na studiowanie takich, jak ekonomia, finanse i tym podobnych kierunków. Nawet, jeśli ich przyszłe zajęcie nie będzie bezpośrednio związane z prowadzeniem biznesu i robieniem jakichkolwiek interesów, z pewnością zdobyte podczas studiów informacje wykorzystają w codziennym życiu, podczas podejmowania decyzji dotyczących domowego budżetu. To bardzo przydatna i praktyczna wiedza. Przecież każdy z nas musi na co dzień podejmować wybory związane z finansami, takie jak choćby wzięcie kredytu czy wybór optymalnej formy oszczędzania.

Jakie studia wybrać

Wiele osób, które właśnie zdały maturę, od dłuższego czasu zastanawiało się, jaki kierunek studiów wybrać. Dużo maturzystów kieruje się w swoich decyzjach nie tylko zainteresowaniami i upodobaniami, bo zdają sobie sprawę z tego, że pasja niekoniecznie musi się w dzisiejszym świecie przekładać na realny dochód, pozwalający otrzymać siebie, a w przyszłości także założoną rodzinę na przyzwoitym poziomie. Dla niektórych przyszłych studentów wybór kierunku studiów to decyzja o charakterze typowo biznesowym. Zdobyte w ich trakcie doświadczenie i teoretyczna wiedza maja stać się w przyszłości kapitałem.

Wysiłek wkładany w studia to z kolei z ekonomicznego punktu widzenia po prostu inwestycja w siebie. Wielu maturzystów wybiera najprostszą drogę, decydując się na kierunek ekonomia i finanse lub podobny, ale w jakikolwiek inny sposób powiązany z tymi dziedzinami, wychodząc z założenia, że to najbardziej praktyczne rozwiązanie, pozwalające w przyszłości bez większych wpadek poprowadzić własny biznes.

Ekonomia interesuje wszystkich

Trudno poradzić sobie z wyzwaniami, jakie stawia przed współczesnym człowiekiem dzisiejszy skomplikowany świat bez podstawowej znajomości zasad ekonomii. Poruszanie się w problematyce finansów wymaga przynajmniej pobieżnej wiedzy o tym, jak to wszystko działa. Nic dziwnego, że ekonomia interesuje dziś niemal wszystkich. Wiele osób z zaciekawieniem czyta artykuły i książki poświęcone zagadnieniom ekonomicznym i biznesowym. Lektura daje wielu osobom nadzieję, że można zrozumieć wydarzenia ze współczesnego świata ekonomii, a kto wie, czy nie wykorzystać zdobytej wiedzy w praktyce, być może rozkręcając jakiś własny biznes.

W dzisiejszych czasach nie tylko czas to pieniądz, przeliczalna na finanse stała się również wiedza. W jej skład wchodzi między innymi znajomość rynku, aktualnych trendów giełdowych, czy nawet cen popularnych produktów. Wszystkie te informacje mogą się okazać przydatne, a po usystematyzowaniu stworzyć podstawy prawdziwej ekonomicznej wiedzy. To ona stanowi dziś najcenniejszy kapitał.

swiat finansow ekonomia tematyki gdzie wziac kredyt hipoteczny walory kredytu kalkulacja oprocentowania zalety i wady kredytu hipotecznego zmniejszenie rat e 2 ekonomia tematyki e 2 umowa kredytu hipotecznego niedogodnosci stopy procentowej kaucja we frankach zabezpieczenie i terminy kredytu wklad hipoteczny e 3 ekonomia tematyki e 3 pomysl na biznes pracownik czescia organizacji wymiana waluty w kantorach wysokosc i rola podatkow edukacja biznesowo ekonomiczna e 4 ekonomia tematyki e 4 uczestnictwo w targach pracy media o tematyce biznesowej kredyt na mieszkanie kiedy bank udzieli nam kredytu hipotecznego niezbedna pozyczka e 5 ekonomia tematyki e 5 modny nowy samochod jaki kredyt wybrac porady kredytowe kredyt od reki potrzebna pomoc e 6 ekonomia tematyki e 6 kredyty na swiecie kredyty bankowe 1 stycznia czyli kac nie tylko alkoholowy gpw esencja kapitalizmu wesele pod katem ekonomii e 7 ekonomia tematyki e 7 wakacje i ekonomia czyli o kosztach wakacji ekonomiczne podejscie do wydatkow i przychodow konflikt pomiedzy wspolnikami jak go uniknac wojna w kontekscie ekonomicznym sylwester pod katem ekonomii e 8 ekonomia tematyki e 8 reklama coraz bardziej bezczelna czym sa renty hipoteczne praca na czarno czyli koszmar fiskusa organizowanie wiekszej gotowki ekonomika przedsiebiorstw pomocna w biznesie e 9 ekonomia tematyki e 9 prawa autorskie w filmach i ekonomia sterowanie ryzykiem kredytowym logistyka w przedsiebiorstwie kredyty polskie dobro narodowe krotka rzecz o oszczedzaniu pieniedzy e 10 ekonomia tematyki e 10 koszty zwiazane z logistyka w przedsiebiorstwie finanse rodzinne finanse osobiste gospodarowanie budzetem wielka rola jaka ogrywa pieniadz globalny e 11 ekonomia tematyki e 11 niezaleznosc mottem promocyjnym spolek doradztwa finansowego obszar dzialalnosci spolek doradztwa finansowego trudny wybor odnosnie karty kredytowej kredytowka propozycje doradcow telefonicznych e 12 ekonomia tematyki e 12 transakcje elektroniczne kredyt hipoteczny splaty stale czy malejace na co zdecydowac sie w kredycie zasada ograniczonego zaufania e 13 ekonomia tematyki e 13 specjalisci od doradztwa kredytowego czy warto oszczedzac na rachunkach telefonicznych planujemy budzet wlasny jak poradzic sobie z zakupami pod wplywem emocji zbedne wydatki e 14 ekonomia tematyki e 14 kontroluj wydawanie energiczne bilans wszystko tobie pokaze zacznij miec pod kontrola swoje finanse struktura wydatkow i przychodow kapital odkladaj przemyslanie e 15 ekonomia tematyki e 15 budzet domowy kontrolujemy ekonomia nauka spoleczna czy scisla studia decyzja o charakterze ekonomicznym jakie studia wybrac ekonomia interesuje wszystkich e 16 ekonomia tematyki e 16 kazdy jest biznesmenem gdzie inwestowac biznes bez planu jest ryzykiem kiedy warto korzystac z kredytow ekonomiczne zarzadzanie finansami firmy e 17 ekonomia tematyki e 17 grunt to oszczedzanie wiedza o finansach a formy inwestowania koniecznosc dofinansowania czym powinien cechowac sie doradca finansowy zakladanie firmy przez bezrobotnych e 18 ekonomia tematyki e 18 ekonomia domowa spelnij marzenia oplaty za bankomat plany finansowe dla firmy zadbaj o swoje pieniadze e 19 ekonomia tematyki e 19 wspolpraca z kims sprzedaz tanich produktow najwazniejszy jest pomysl jak zmniejszyc koszty dzialania przedsiebiorstwa zdecyduj sie na kredyt e 20 ekonomia tematyki e 20 czym jest sprawozdanie finansowe ekonomiczne zycie na wsi odkladanie pieniedzy na koncie konto na szkole ekonomiczna firma