Szukaj
Kategorie
    Jeśli masz jakieś zaoszczędzone pieniądze i chcesz, żeby zaczęły na siebie zarabiać, ale jednocześnie obawiasz się ryzyka, z całą pewnością powinieneś postawić na jeden z dwóch bankowych produktów, które służą temu celowi. Pierwszym z nich jest rachunek oszczędnościowy, drugim zaś, lokata. Oczywiście, są to produkty, które różnią się między sobą i każdy m a swoje wady oraz zalety. Warto więc im się przyjrzeć bliżej, aby wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie finansowe w tym zakresie. Możliwości działania jest oczywiście tutaj bardzo wiele – nie musimy wszak całych pieniędzy wrzucać czy to na lokatę, czy to na konto oszczędnościowe. Zresztą, najlepszym rozwiązaniem, które polecane jest w tym zakresie przez finansistów jest z całą pewnością dywersyfikacja środków. Te bowiem, które będą ulokowane na lokacie, będą na pewien czas zablokowane, ale przyniosą większe zyski. Te zaś, które znajdą swoje miejsce na koncie oszczędnościowym, będą procentować w nieco mniejszym stopniu, ale za to dostęp do nich będzie nieograniczony żadnymi więzami. Jak więc widać, podział środków na lokaty i konto oszczędnościowe jest najlepszym możliwym rozwiązaniem w tym temacie i zdecydowanie warto z niego skorzystać w praktyce działania, aby osiągnąć największe korzyści.

Archive for the ‘tematyki’ Category

Grunt to oszczędzanie

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi zaczyna zauważać to, że naprawdę bardzo ważnym jest posiadanie odpowiedniego zabezpieczenia finansowego. Co zatem i my sami powinniśmy zrobić w sytuacji, gdy zorientujemy się, że tak naprawdę nie posiadamy żadnego zabezpieczenia finansowego i przez to czujemy się niespokojni? W takim wypadku znakomitym rozwiązaniem może okazać się przede wszystkim to, abyśmy zdecydowali się na oszczędności. W dzisiejszych czasach człowiek może zaoszczędzić na niemalże każdej dziedzinie swojego życia. Jeżeli chcemy dowiedzieć się tego, na co tak naprawdę najwięcej wydajemy to najlepszym rozwiązaniem może okazać się sporządzenie odpowiedniej listy, dzięki której w bezproblemowy sposób wywnioskujemy to, na co tak naprawdę wydajemy najwięcej. Jeżeli okaże się, że bardzo dużo pieniędzy wydajemy np. na tankowanie samochodu to znakomitym rozwiązaniem może okazać się komunikacja miejska. Z pewnością dzięki takiemu rozwiązaniu uda nam się zaoszczędzić nawet kilkaset złotych w skali miesiąca. Oczywiście, takowe oszczędzanie pieniędzy może nieco obniżyć nasze standardy życia, jednakże w późniejszym czasie owe oszczędności będziemy mogli przeznaczyć na inne inwestycje.

Wiedza o finansach a formy inwestowania

Im większa jest nasza wiedza o finansach, tym mamy znacznie większe możliwości wybierania różnorodnych form inwestowania posiadanego przez nas kapitału. W ten sposób możemy znacznie lepiej zdywersyfikować nasze inwestycje, co pozwala uchronić się przed stratami, a jednocześnie osiągać spore zyski z inwestycji. Część naszych pieniędzy zawsze warto jest wkładać w bezpieczne produkty inwestycyjne do jakich możemy zaliczyć, choćby obligacje. W ten sposób możemy liczyć na realny zysk w długim okresie czasu, bez większego ryzyka. Część środków finansowych, powinniśmy również inwestować w bardziej ryzykowne papiery wartościowe. W ten sposób możemy przede wszystkim liczyć na większy zysk, choć przy nieco większym ryzyku. Nie możemy również zapominać, że wiele inwestycji możemy dokonywać w takie produkty, jak złoto, czy inne metale szlachetne. Formą inwestowania może być zakup niegotowego mieszkania, czy domu, w celu jego sprzedaży. Przy zakupach metali szlachetnych, czy nieruchomości, musimy orientować się w działaniu tych rynków, by dobrze wybrać moment w jakim możemy dokonać zakupu. Im lepszy moment na zakup metali szlachetnych znajdziemy, tym możemy je kupić znacznie taniej, a co za tym idzie więcej zyskać na ich sprzedaży w krótkim okresie czasu.

Konieczność dofinansowania

Utrzymująca się konieczność dofinansowywania Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (w 1994 r. 17.8% jego przychodów), przy wysokiej składce wynoszącej 45% wypłat na wynagrodzenia oraz wzroście dotacji na ubezpieczenie rolnicze, budziła wielkie zaniepokojenie. Podjęto próby ograniczenia wydatków, głównie poprzez zmianę zasad waloryzacji emerytur i rent stanowiących zasadniczą część tych wydatków, częściowe przerzucenie na ogół pracodawców ryzyka choroby pracownika, przejęcie przez budżet finansowania zasiłków rodzinnych i od 1998 r. ograniczenie wydatków na wcześniejsze emerytury poprzez stworzenie systemu świadczeń przedemerytalnych finansowanych z Funduszu Pracy. Powszechnie uważano, że dalsze podniesienie wysokości składki nie jest możliwe. Jeszcze w 1981 r. wynosiła ona 25%, w 1989 r. 38%, w latach 1983-1986 i w 1990 – 43%. W roku poprzedzającym zasadniczą reformę, to jest w 1998 r., przychody Funduszu Ubezpieczeń Społecznych wyniosły 74,5 mld zł, w tym ze składek 64,7 mld i dotacji 8,8 mld, bez rozróżnienia na dotacje uzupełniające i celowe na pokrycie określonych wydatków.

Czym powinien cechować się doradca finansowy

Przede wszystkim, powinna to być osoba wykształcona, znająca się na rynku ekonomicznym i finansowym. Dzięki temu w odpowiedni sposób będzie mogła zarządzać pieniędzmi swoich klientów. Doradza finansowy powinien posiadać rozległą wiedzę na temat tego spraw ekonomicznych. Dzięki temu w profesjonalny sposób będzie w stanie pomóc osobie, która będzie się do niego zgłaszała o pomoc. Ponadto powinien być on również osobą działającą na bieżąco na rynku finansowym. Ważne, aby jego wiedza była ciągle aktualizowana. Na pewno również doradca finansowy nie powinien bać się podejmować ryzyka wraz ze swoim klientem. Również takie ryzyko czasem się opłaca, jeśli podparte jest odpowiednimi badaniami i wyliczeniami. Na pewno wie powinien on cechować się odwagą w inwestycjach. Dzięki temu na pewno bardzo dobrze się na tym wyjdzie, jeśli korzystało się z usług takiego doradcy finansowego. Ponadto powinien on również cechować się przewidywaniem zmian, jakie zachodzą na rynku. Odpowiednio dobrze wtedy z jego usług będzie się korzystało.

Zakładanie firmy przez bezrobotnych

W wielu regionach Polski możemy spotkać się ze sporymi trudnościami w znalezieniu pracy. W takich miejscach możemy mieć do czynienia z bardzo dużą stopą bezrobocia. Dla wielu osób rozwiązaniem może być zmiana miejsca zamieszkania i poszukanie pracy w większych miastach, gdzie jest znacznie więcej ofert pracy. Z drugiej strony możliwe jest również założenie własnej firmy, które pozwala na prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Programy rządowe oraz unijne mają za zadanie wspieranie osób bezrobotnych oraz takich, jakie mogą mieć trudności na rynku pracy, by mogły one założyć własną firmę. W wielu przypadkach jest doi jedyna szansa na podjęcie jakichkolwiek działań, które mogą przynosić takim osobom realny dochód. Dla osób bezrobotnych przygotowane są programy mające na celu przejście kursów oraz skorzystanie ze środków finansowych na rozpoczęcie pierwszej działalności gospodarczej. Jeśli chcemy prowadzić własną firmę, musimy mieć przede wszystkim profesjonalny biznes plan, w jakim możemy zagwarantować osiąganie realnych zysków z naszej działalności. Na tej podstawie możemy starać się o uzyskanie dotacji na założenie firmy, ale również kredyt bankowy. Kredyt zawsze łatwiej jest uzyskać, gdy posiadamy potwierdzenie możliwości utrzymania się firmy na rynku.

swiat finansow ekonomia tematyki gdzie wziac kredyt hipoteczny walory kredytu kalkulacja oprocentowania zalety i wady kredytu hipotecznego zmniejszenie rat e 2 ekonomia tematyki e 2 umowa kredytu hipotecznego niedogodnosci stopy procentowej kaucja we frankach zabezpieczenie i terminy kredytu wklad hipoteczny e 3 ekonomia tematyki e 3 pomysl na biznes pracownik czescia organizacji wymiana waluty w kantorach wysokosc i rola podatkow edukacja biznesowo ekonomiczna e 4 ekonomia tematyki e 4 uczestnictwo w targach pracy media o tematyce biznesowej kredyt na mieszkanie kiedy bank udzieli nam kredytu hipotecznego niezbedna pozyczka e 5 ekonomia tematyki e 5 modny nowy samochod jaki kredyt wybrac porady kredytowe kredyt od reki potrzebna pomoc e 6 ekonomia tematyki e 6 kredyty na swiecie kredyty bankowe 1 stycznia czyli kac nie tylko alkoholowy gpw esencja kapitalizmu wesele pod katem ekonomii e 7 ekonomia tematyki e 7 wakacje i ekonomia czyli o kosztach wakacji ekonomiczne podejscie do wydatkow i przychodow konflikt pomiedzy wspolnikami jak go uniknac wojna w kontekscie ekonomicznym sylwester pod katem ekonomii e 8 ekonomia tematyki e 8 reklama coraz bardziej bezczelna czym sa renty hipoteczne praca na czarno czyli koszmar fiskusa organizowanie wiekszej gotowki ekonomika przedsiebiorstw pomocna w biznesie e 9 ekonomia tematyki e 9 prawa autorskie w filmach i ekonomia sterowanie ryzykiem kredytowym logistyka w przedsiebiorstwie kredyty polskie dobro narodowe krotka rzecz o oszczedzaniu pieniedzy e 10 ekonomia tematyki e 10 koszty zwiazane z logistyka w przedsiebiorstwie finanse rodzinne finanse osobiste gospodarowanie budzetem wielka rola jaka ogrywa pieniadz globalny e 11 ekonomia tematyki e 11 niezaleznosc mottem promocyjnym spolek doradztwa finansowego obszar dzialalnosci spolek doradztwa finansowego trudny wybor odnosnie karty kredytowej kredytowka propozycje doradcow telefonicznych e 12 ekonomia tematyki e 12 transakcje elektroniczne kredyt hipoteczny splaty stale czy malejace na co zdecydowac sie w kredycie zasada ograniczonego zaufania e 13 ekonomia tematyki e 13 specjalisci od doradztwa kredytowego czy warto oszczedzac na rachunkach telefonicznych planujemy budzet wlasny jak poradzic sobie z zakupami pod wplywem emocji zbedne wydatki e 14 ekonomia tematyki e 14 kontroluj wydawanie energiczne bilans wszystko tobie pokaze zacznij miec pod kontrola swoje finanse struktura wydatkow i przychodow kapital odkladaj przemyslanie e 15 ekonomia tematyki e 15 budzet domowy kontrolujemy ekonomia nauka spoleczna czy scisla studia decyzja o charakterze ekonomicznym jakie studia wybrac ekonomia interesuje wszystkich e 16 ekonomia tematyki e 16 kazdy jest biznesmenem gdzie inwestowac biznes bez planu jest ryzykiem kiedy warto korzystac z kredytow ekonomiczne zarzadzanie finansami firmy e 17 ekonomia tematyki e 17 grunt to oszczedzanie wiedza o finansach a formy inwestowania koniecznosc dofinansowania czym powinien cechowac sie doradca finansowy zakladanie firmy przez bezrobotnych e 18 ekonomia tematyki e 18 ekonomia domowa spelnij marzenia oplaty za bankomat plany finansowe dla firmy zadbaj o swoje pieniadze e 19 ekonomia tematyki e 19 wspolpraca z kims sprzedaz tanich produktow najwazniejszy jest pomysl jak zmniejszyc koszty dzialania przedsiebiorstwa zdecyduj sie na kredyt e 20 ekonomia tematyki e 20 czym jest sprawozdanie finansowe ekonomiczne zycie na wsi odkladanie pieniedzy na koncie konto na szkole ekonomiczna firma